top of page

ROBOTY PODWODNE

PRZYKŁADOWE REALIZACJE

realizacja pracy podwodnej w Głogowie
Zalew Zemborzycki w Lublinie
ZaZamknięce wody górnej na Zalewie Zmborzyckim w Lublinie
Czyszczenie krat po zamknięciu wody górnej w elektrowni wodnej Jeziorsko
Montaz fontanny na jeziorze Malta w Poznaniu
Prace nurkowe na terenia elektrocepłowni we Wrocławiu
Podwodna inspekcja pomostu w ośrodku szkoleniowym w Gostyniniu
Wykonywne usług nurkowych  Opolu
Wycinanie ścianki szczelnej pryfrach mostu w Wągrowcu
KGHM Głogów
Elektrownia wodna Jeziorsko
Jezioro Malta Poznań
Elektrociepłownia Wrocław
Ośrodek Szkoleniowy Gostynin
Prace podwodne Opole
Most nad rzeką Wełną Wągrowiec

W Polsce roboty podwodne z miesiąca na miesiąc cieszą się coraz większym zainteresowaniem, dlatego też na naszym rynku powstaje coraz więcej rzetelnych firm, które oferują kompleksowe usługi podwodne od a do z. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla wszystkich tych osób, które chcą dowiedzieć się czym tak naprawdę są podwodne usługi i które z nich w naszym kraju cieszą się największym zainteresowaniem. 


Inwentaryzacje podwodne i atesty

Jeżeli chodzi o roboty podwodne, to zdecydowanie największym zainteresowaniem wśród firm i osób prywatnych cieszą się ekspertyzy i okresowe przeglądy stanu technicznego różnorodnych konstrukcji budowlanych, które całkowicie lub częściowo znajdują się pod wodą. Obecnej najczęściej dokonuje się podwodnych przeglądów przyczółków mostów, nadbrzeży, tam, filarów, jazów i wielu innych budowli hydrotechnicznych. Bardzo wiele osób zleca również dokładne rozpoznanie dna cieków lub zbiorników wodnych przed posadowieniem nowych konstrukcji budowlanych albo inżynierskich fundamentów. Największym zainteresowaniem cieszą się przede wszystkim te firmy, które oferują nie tylko pełną dokumentację fotograficzną konstrukcji ale również naprawy i remonty podwodnych części konstrukcji hydrotechnicznych.


Wiercenia podwodne

Opisując najpopularniejsze usługi podwodne należy wymienić także wszelkie roboty polegające na wspieraniu wierceń poszukiwawczych ropy naftowej lub gazu (na dnie morza). Roboty w tym przypadku polegają głównie na dokonaniu przeglądu stref i lokalizowaniu odwiertu, umieszczaniu i odnajdywaniu boi akustycznych albo na obserwacji otworów pilotowych dla gazu. Niektóre firmy oferują swoim klientom także umieszczanie pod wodą materiałów wybuchowych, wydobywanie zatopionych drzew albo odnajdywanie zgubionego wyposażenia. 


Pozostałe usługi podwodne

W Polsce są specjalistyczne firmy, które oferują swoim klientom kompleksowe cięcie i spawanie pod wodą. Obecnie największym zainteresowaniem cieszy się przede wszystkim cięcie ścianek larsenów i wytapianie otworów pod kotwy. 

Bardzo wiele firm oferuje również specjalistyczne usługi konserwacyjne. Mowa tutaj między innymi o polerowaniu śrub okrętowych oraz dokonaniu dokładnych przeglądów kadłuba statków. Głównym zadaniem prac podwodnych jest w tym przypadku wykonanie oceny stanu technicznego kadłuba dla potrzeb remontu. Roboty mają również charaktery czysto pielęgnacyjny, czyli usuwanie wszelkich organizmów morskich, które porastają kadłub statku. 

W naszym kraju olbrzymim zainteresowaniem cieszą się także usługi polegające na naprawie betonów, szczelin dylatacyjnych w części podwodnej oraz lokalizacji i naprawy rurociągów. Sporo firm specjalizuje się ponadto w czyszczeniu i zabezpieczaniu rurociągów przed porostem małżami, które są bardzo dużym zagrożeniem. Wiele firm i osób prywatnych zleca także odmulanie elementów budowli hydrotechnicznych, czy układanie kabli i rurociągów. Na naszym rynku nie brakuje także specjalistycznych film, które oferują filmowanie podwodne techniką cyfrową.

bottom of page